Rehabilitacja osób starszych i chorych

Oferujemy naszym mieszkańcom Domu Opieki zabiegi rehabilitacyjne wspomagające odzyskanie motoryki ruchowej i zachowanie ogólnej kondycji, dobrego samopoczucie witalności. Dysponujemy  salą rehabilitacyjną wyposażoną w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Zatrudniamy wykwalifikowanych rehabilitantów, którzy  codzienną pracą ze swoimi pacjentami sprawiają, że powrót do zdrowia bądź prawidłowe funkcjonowanie w środowisku przychodzi im łatwiej.

W naszym ośrodku  oferujemy rehabilitację dzienną oraz rehabilitację w trakcie pobytów całodobowych. W trybie dziennym rehabilitację prowadzimy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00. Pacjent korzysta na miejscu z zabiegów i dostępnych usług. W ramach stałego pobytu oferujemy rehabilitację z noclegiem i pełnym wyżywieniem na miejscu.

Ofertę rehabilitacji w naszym Domu Opieki Tęczowe Zacisze kierujemy głównie do seniorów i osób chorych województwa świętokrzyskiego. Dodatkowo zapraszamy także pensjonariuszy z woj.  małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, podkarpackiego. 

Rodzja zabiegów rehabilitacyjnych w domu opieki

Fizykoterapia

Elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, laseroterapia

 

Fizykoterapia

Elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, laseroterapia

 

Terapia indywidualna

W zależnośi od schorzenia różne formy masażu: relaksacyjny, segmentalny, z drenażem limfatycznymka może być stała lub okresowa

 

cele zabiegów rehabilitacyjnych
w domu opieki

Usprawnianie chorych z dysfunkcją narządu ruchu w chorobach neurologicznych, ortopedycznych, stanach pourazowych, incydentach sercowo-naczyniowych, rekonwalescencja po Covid 19. Program jest każdorazowo poprzedzony wstępnym badaniem odpowiedniego specjalisty.

Zabiegi te działają bowiem wzmacniająco, regenerująco, uspokajająco i relaksująco na organizm. Poprawiają pracę mózgu, wpływając na poprawę pamięci czy zmniejszenie zaburzeń mowy czy równowagi. Likwidują różnego pochodzenia zespoły bólowe, stymulują układ odpornościowy człowieka, przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek.

DODATKOWE INFORMACJE o rehabilitacji w domu opieki

Nie ma szczegółowych wytycznych co do posiadanego ubioru czy rzeczy. Jednak sugerujemy aby każdy pensjonariusz posiadał: obuwie sportowe, , spodnie dresowe, koszulkę na zmianę.

Tak. Dokumenty takie jak karty informacyjne z leczenia szpitalnego czy też informacje o leczeniu od lekarza rodzinnego są wymagane.  

masz pytania?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu