Dom opieki dla seniorów i osób chorych

Nasz ośrodek przyjmuje zarówno osoby sprawne, jak i osoby przewlekle chore, niechodzące, wymagające wzmożonej opieki i pielęgnacji. Zajmujemy się osobami, które z racji wieku, ograniczonej sprawności fizycznej bądź też z powodu choroby nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym i potrzebują stałego nadzoru , profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji. Zajmujemy się tez kompleksową opieką osób z chorobą Alzheimera.  Zapewniamy nadzór internisty, a w razie potrzeby innych specjalistów (np. neurolog, psychiatra). 

Pobyt  jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb osoby. Organizacja , zakres i poziom świadczonych  usług uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa, a także stan zdrowia, stan sprawności fizycznej i intelektualnej, wyznaniowej oraz potrzeby i możliwości Mieszkańców.

Ofertę naszego Domu Opieki kierujemy do mieszkańców z całej Polski a w szczególności do osób starszych i chorych z województw: świętokrzyskiego. małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, podkarpackiego. 

 

Rodzaje usług oferowanych przez dom opieki

Opieka dzienna dla seniora

Dom Opieki Tęczowe Zacisze świadczy usługi  opieki w systemie opieki dziennej z możliwością uzyskania świadczeń rehabilitacyjnych udzielanych przez wysoko wykwalifikowany zespół rehabilitantów. W ramach tej usługi zapewniamy: opiekę opiekunów i pielęgniarzy, zabiegi rehabilitacyjne w tym usprawniające ruch i procesy poznawcze, terapię zajęciową, pomoc i doradztwo przy wyborze odpowiednich urządzeń rehabilitacyjnych  transport medyczny.

Opieka stała dla seniora

Tęczowe Zacisze zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Posiadamy miejsca noclegowe dla 32 pensjonariuszy. W ramach pobytów stałych zapewniamy: całodobową opiekę opiekuńczo-pielęgniarską, opiekę lekarza rodzinnego, opiekę lekarzy specjalistów terapię zajęciową, zajęcia rekreacyjne, organizację świąt i uroczystości, organizację czasu wolnego w tym wycieczki i inne aktywności.

Naszym kuracjuszom zapewniamy

Pokoje 1, 2 i 3 osobowe

Pokoje z dostępem do sieci bezprzewodowej

Budynek z windą bez barier architektonicznych
Opiekę zdrowotną i terapeutyczną
Konsultacje specjalistyczne
Domowe posiłki z własnej kuchni
Usługi pralnicze
Wizyty duszpasterskie

Dodatkowe informacje o domu opieki

Nie ma szczegółowych wytycznych co do posiadanego ubioru czy rzeczy. Jednak sugerujemy aby każdy pensjonariusz posiadał: obuwie sportowe, obuwie domowe, spodnie dresowe – kilka par, bluzy polarowe lub ciepłe swetry, koszulki, środki higieniczne.

Tak. Dokumenty takie jak karty informacyjne z leczenia szpitalnego czy też informacje o leczeniu od lekarza rodzinnego są wymagane.  

Nie wolno używać żadnych leków bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. W dniu, kiedy przychodzą do nas nowi mieszkańcy, oddają nam wszystkie własne środki farmaceutyczne. 

masz pytania?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu