Jak wybrać dom opieki seniora?

Dom opieki dla seniora coraz częściej staje się jedyną opcją na zapewnienie bliskim godnej i bezpiecznej starości.  
Czasami w naszym życiu zdarzają się sytuacje, gdy musimy powierzyć bliskie nam osoby w podeszłym wieku opiece specjalistów.  Z prognoz demograficznych wynika, że takich osób będzie przybywało. 

W Polsce powstaje coraz więcej tego typu placówek i cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Jak wybrać godny zaufania prywatny dom opieki dla seniora? Poniżej przedstawimy klika wskazówek na co zwrócić uwagę przy wyborze Domu opieki dla naszych bliskich. 

prywatny dom opieki świętokrzyskie Tęczowe Zacisze

Na co zwrócić uwagę wybierając dom spokojnej starości?

Wiarygodność

Koniecznie trzeba sprawdzić, czy dany Dom Opieki ma zezwolenie wojewody na jej prowadzenie działalności opiekuńczej. Warto poczytać opinie o obiekcie oraz odwiedzić go osobiście przed oddaniem osoby starszej lub chorej. 

Doświadczenie

Warto zweryfikować doświadczenie oraz kwalifikacje osób, które opiekują się seniorami. Szczególnie w przypadku seniorów wymagających rehabilitacji.

Wyżywienie

Czy dany Dom Seniora posiada własną kuchnię czy korzysta z cateringu?. Czy jest możliwość stosowania indywidulanego wyżywienia. 

Wyposażenie

Począwszy od dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych po odpowiedni sprzęt do rehabilitacji osób chorych.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo pensjonariuszy dlatego warto sprawdzić czy dany obiekt jest ogrodzony i czy znajduje się w spokojnej i bezpiecznej okolicy. 

UDOSTĘPNIJ